Informuję, że uczniowie klas II, III ZSZ, IV i V Technikum, którzy ukończyli 18 lat i mają taką wolę , mogą oddawać krew honorowo na zasadach określonych przez Krajową Radę Krwiodawstwa.

Krwiodawców jest niestety coraz mniej z każdym rokiem. A potrzeby są ogromne. W czasie pandemii koronawirusa w szpitalach pomocy potrzebowali też pacjenci z innymi schorzeniami, na przykład onkologicznymi. Mimo że więcej czasu spędzamy w naszych domach to i tak na ulicach dochodzi do wypadków. Zwykle potrzeba krwi grup „A” i „B” ze wskaźnikiem RH minus. Sytuacja teraz jest na tyle trudna, że przyda się każda kropla każdej z grup.

Miejsce : lubliniecki rynek, krwiobus HDK; drugi wtorek i ostatni czwartek miesiąca; godzina 8.30-14.30.

Wyznaczone dni podane w tabeli poniżej.

Osoba oddająca krew otrzymuje 2 dniowe l-4.

POBÓR KRWI NA RYNKU W LUBLIŃCU  W GODZ. 8.30-14.30

MIESIĄC

WTOREK  

DATA

CZWARTEK  

DATA

KWIECIEŃ

9

25

MAJ

14

30

CZERWIEC

11

27

LIPIEC

8

25

SIERPIEŃ

13

29

WRZESIEŃ

10

26

TY TEŻ MOŻESZ ZOSTAĆ HONOROWYM DAWCĄ KRWI !