Bieg Patrolowy czyli szkolenie militarne to kolejne zmagania naszej Brygady Kszykszy.

W dniach 2 i 3 listopada 2017r. nasza Brygada uczestniczyła w szkoleniu w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu. Szkolenie w dniu 2 listopada składało się z teorii czyli nauki topografii wojskowej oraz wyznaczania

azymutu za pomocą busoli. Następnie praktyka: bieg i zadania na wyznaczonych punktach kontrolnych w pobliskim lesie, czyli zakładanie odzieży ochronnej i maski z pochłaniaczem fp05, konstruowanie noszy z pali, gałęzi i transport na noszach rannego na odcinku 500 m oraz pokonanie czołganiem odcinka terenu ze skrzynią amunicji. Kolejny dzień 3 listopada to pokaz filmów z użyciem moździerzy na polu walki. Wykład dotyczący zasady działania, danych taktyczno- technicznych, zabezpieczeń broni krótkich, karabinów maszynowych i moździerzy oraz nauka rozkładania i składania broni.

W szkoleniu uczestniczyli: Kamil Słoma, Krzysztof Hanulok, Jakub Machoń , Karol Senderak, Jakub Biernacki, Szymon Bala, Daniel Mikulski, Marcin Gawenda, Denis Głowin

i Jakub Szopa.

Koordynator Brygady Joanna Kansy