wk 5Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 kwietnia 2018r. podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Pałac Belwederski - klasycystyczny pałac, który powstał w latach 1819–1822 według projektu Jakuba Kubickiego w miejscu pałacu barokowego wzniesionego według projektu Jakuba Fontany. W latach 1918–1922 siedziba Naczelnika Państwa, w latach 1922–1926 i 1989–1993 siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Następnie uczniowie byli z wizytą w Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Warszawie. Wysłuchali wykładu o weteranach i kombatantach, zobaczyli prezentację dotyczącą udziału polskich żołnierzy w misjach zagranicznych oraz zwiedzili Salę Tradycji przedstawiającą pamiątki podarowane Centrum przez uczestników misji.
Przed pomnikiem Żołnierzy Poległych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa młodzież złożyła kwiaty oraz zapaliła znicze przy Ścianie Pamięci oddając hołd żołnierzom poległym na misjach. Korzystając z okazji pobytu w Warszawie uczniowie zwiedzili również inne zabytki naszej stolicy.

Wycieczka odbyła się w ramach współpracy z Fundacją Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”. Fundacji składamy serdeczne podziękowania za wspaniałą wycieczkę.

Joanna Kansy