fotTuż przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy 1e naszej szkoły wraz ze swoim wychowawcą, postanowili udać się na lubliniecki cmentarz wojskowy w celu jego uporządkowania. Ważnym celem przedsięwzięcia było uwrażliwienie młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, którzy związani byli z historią naszego regionu i społeczności. Pamięć o ludziach, którzy odeszli, troska o groby i cmentarze jest jednym z najważniejszych dowodów naszej kultury. Sprzątanie cmentarza to niewątpliwie cenna lekcja szacunku i pamięci o przodkach oraz łączącej nas wspólnej historii.

 

Dziękuję uczniom za uczestnictwo w tak szczytnym przedsięwzięciu. W tym miejscu należy wymienić: Bartosza Balas, Franciszka Borzycki, Krzysztofa Bulik, Brajana Janoszka, Dawida Kosytorz, Piotra Paruzel, Bartosza i Jakuba Sabaliński, Tomasza Styczyrz, Kryspina Teper, Kamila Zygmunt .

Pragnę także podziękować Starostwu Powiatowemu w Lublińcu oraz Urzędowi Miasta w Lublińcu za wsparcie tak szlachetnej inicjatywy, która przyniosła wymierny efekt i ogromną satysfakcję dla młodzieży.

 

                                                                                                Mariusz Żymierski