11listTymi słowami 16 listopada 1918roku, Józef Piłsudski rozpoczynał telegram w którym informował świat o polskiej niepodległości. 
Z tej okazji Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wczoraj program artystyczny nawiązujący do  105 rocznicy odzyskania  niepodległości. Przypomniano wydarzenia z historii Polski, które utorowały drogę do powstania II Rzeczypospolitej. Podkreślono zasługi wielu pokoleń Polaków, których walka na różnych płaszczyznach pozwoliła w 1918roku cieszyć się z niepodległości i suwerenności. Nadchodził jednak czas walk o granice państwa...

Stałym elementem listopadowej akademii jest uroczyste ślubowanie uczniów - przedstawicieli klas pierwszych.

                                                                                                     Przygotowali:

                                                                                      Joanna Kansy, Wojciech Majewski