czyt Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Nasza szkoła przystąpiła do akcji czytelniczej 19 października 2022r.

Celem akcji było :
• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
• integracja środowiska szkolnego;
• pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe
• zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

CZYTANO WSZĘDZIE!

W akcji wzięli udział wszyscy obecni w szkole uczniowie. Każdy z uczestników wybrał z biblioteki szkolnej lub przyniósł z domu swoją książkę. Czytano w klasach, na korytarzu, i oczywiście w bibliotece.
Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji czytania na przerwie. Mam nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas czytających jeszcze więcej.