Warsztaty kulinarne dla gimnazjum nr 1 w Lublińcu „Słodki, zdrowo, kolorowo”

Drukuj

W Zespole Szkół Zawodowych 5 maja 2016 roku gościliśmy uczniów trzecich klas Gimnazjum nr 1 w Lublińcu. Tematem przewodnim warsztatów kulinarnych „słodko, zdrowo, kolorowo”.
      Uczniowie gimnazjaliści wzięli udział w wykładzie na temat „Zdrowego stylu życia”. Celem wykładu było uświadomienie młodym ludziom jak ważne w życiu człowieka jest zdrowie oraz jakie czynniki się na nie składają. Młodzież podczas prezentacji zapoznała się z sposobami zdrowego odżywiania i przekonali się, że jego

nieodłącznym elementem powinna być aktywność fizyczna. Następnie uczniowie przeszli do pracowni gastronomicznej w której odbywały się zajęcia kulinarne. Po zapoznaniu się z obowiązującymi w tym miejscu zasadami BHP przygotowywano wspaniałe potrawy. Uczniowie na zakończenia warsztatów, wzięli udział w teście „Zdrowy styl życia”. Zwyciężczyniami konkursu zostały uczennice klasy III Gimnazjum nr 1 w Lublińcu - Klaudia Kubat i Natalia Musik - uczennice otrzymały dyplom oraz nagrodę książkową – zwyciężczynią gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania wiedzy na temat zdrowego stylu życia.
          

Jadwiga Gąsior

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1830287
Friday the 29th. Custom text here