UCZNIOWIE ZSZ W LUBLIŃCU WZIĘLI UDZIAŁ W DNIU PRZEDSIĘBBIORCZOŚCI

Drukuj

dp 221 marca 2018r. odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego programu „Dzień przedsiębiorczości”. Program organizowany jest przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, już po raz piętnasty. Jego idą jest pomoc w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji związanych z planowaniem dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Program może być realizowany na poziomie wszystkich klas technikum. Nie ma także limitu dotyczącego ilości uczniów mogących wziąć w nim udział. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu przystąpił do projektu już po raz ósmy.

Młodzież kształcąca się w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik elektryk spędziła jeden dzień w wybranym przez siebie miejscu pracy. Poprzez udział w programie uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu, doświadczyć związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową oraz zapoznać się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Koordynatorem realizacji projektu w szkole była Renata Pruska Kierownik Szkolenia Praktycznego. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażowało się wielu lokalnych przedsiębiorców, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego cennego czasu – mówi Jolanta Kardas dyrektor ZSZ w Lublińcu. Dziękujemy również wszystkim zaangażowanym uczniom i zachęcamy do udziału w kolejnym Dniu Przedsiębiorczości w przyszłym roku szkolnym – dodaje.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
2002287
Wednesday the 23rd. Custom text here