Piknik w Domu Pomocy Społecznej

Wolontariusze zaśpiewali dla mieszkańców Kombatanta.

p 5Do tradycji działań Szkolnego Koła Wolontariatu należą występy muzyczne w Domach Opieki Społecznej, Zakładzie Karnym, podczas „Pasji Czytania”, Kampanii Społecznej Twoje Tak Ma Znaczenie.

Różnego rodzaju wydarzenia religijne, konkursy, festiwale, nabożeństwa czy rekolekcje dla niepełnosprawnych przepełnione są muzyką w wykonaniu naszych wokalistek. Śpiewaliśmy w Zakładzie Karnym, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej „Klub Seniora”, Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Herbach, na Konkursie Filmowym „Filmy pod Specjalnym Nadzorem”. Podczas spotkań świątecznych na terenie szkoły, apeli i konkursów.

Czytaj więcej: Piknik w Domu Pomocy Społecznej

Podsumowanie III Edycji Plebiscytu Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli do Rud

bk 1„Imy również, jako nauczyciele, katecheci i kapłani przychodzimy do Maryi, naszej Matki, aby podziękować za wszelkie dobro” - powiedział Ksiądz Biskup Andrzej Iwanecki, podczas uroczystej Eucharystii, na zakończenie kolejnego roku szkolnego i katechetycznego.

Czytaj więcej: Podsumowanie III Edycji Plebiscytu Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej Pielgrzymka Katechetów i...

Zajęcia Profilaktyczne z przedstawicielkami lublinieckiego Klubu Amazonek

W dniu 11.06.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi,w którym  udział brały uczennice klasy I Tg/e, III Tg/e, I ws oraz III wza. Zajęcia przeprowadziły  przedstawicielki Lublinieckiego KLUBU AMAZONKI.
Lublinieckie Amazonki podczas prelekcji zwracały uwagę na  umiejętność samooceny swojego zdrowia.

Czytaj więcej: Zajęcia Profilaktyczne z przedstawicielkami lublinieckiego Klubu Amazonek

Spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia.

s 3W dniach 17.05.2019 i 07.06.2019 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole nauczycieli bibliotekarzy z powiatu lublinieckiego w ramach spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia pod nazwą: „Dziecko z niepełnosprawnościami w szkole i bibliotece” realizowanej przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM’ w Częstochowie. Organizacją spotkań zajmowały się Panie kierownik Olimpia Zielińska i nauczyciel - bibliotekarz Małgorzata Goinda z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN „WOM” Filia w Lublińcu.

Czytaj więcej: Spotkania Sieci Współpracy i Samokształcenia.

ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM !!!

zz 4Uczniowie naszej szkoły co roku biorą udział w prelekcji poświęconej zasadom zdrowego odżywiania.

16 maja uczniowie klas I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wysłuchali wykładu na temat wpływu dodatków do żywności na zdrowie człowieka. Prelekcję poprowadziła Pani Martyna Lampa, przedstawicielka centrum dietetycznego Natur House w Lublińcu.

Czytaj więcej: ZDROWO SIĘ ODŻYWIAM !!!

Godziny skróconych lekcji do 30 minut:

1.    800  -  830
2.    835  -  905
3.    910  -  940
4.    945  -  1015
5.   1025  -  1055
6.   1100  -  1130
7.   1135  -  1205
8.   1210  -  1240

Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej 2019 – III Edycja Plebiscytu

bohater katechezy Gliwice s1.2019 2019W tym roku zakończyła się kolejna, bo już III edycja plebiscytu BOHATER KATECHEZY DIECEZJI GLIWICKIEJ, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Celem tego wydarzenia jest docenienie katechetów świeckich i zakonnych, pracujących w przedszkolach, szkołach, ośrodkach szkolno - wychowawczych i placówkach edukacyjnych na terenie diecezji gliwickiej, odkrywanie autorytetów oraz promocja szkoły z ukazaniem jej wkładu w edukację i wychowanie młodzieży. I etap polegał na zgłoszeniu katechetów do głosowania i dokonaniu oceny kandydatur. Do II etapu plebiscytu zakwalifikowało się 8 katechetów, a wśród nich również NASZ katecheta Pan mgr Adam Pietryga.

Czytaj więcej: Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej 2019 – III Edycja Plebiscytu

HARMONOGRAM EGZAMINÓW KLASYFIKACYJNYCH – CZERWIEC 2019

Data Sala Przedmiot Klasa  

 

13 czerwca 2019r.

godz. 8.00

14 Język angielski 3 wzs  
3 wzs  
2 mps  
2 tg  

13 czerwca 2019r.

godz. 11.00

3 Język polski 3 wza  
2 mps  
 

13 czerwca 2019r.

godz. 14.30

27a

Matematyka

 

3 wza  

14 czerwca 2019r.

godz. 9.30

Sala gimnastyczna Wychowanie fizyczne 2 mps  

17 czerwca 2019r.

godz. 10.30

27a Fizyka 1 wz  

17 czerwca 2019r.

godz. 8.30

26 Informatyka 1 wz  

17 czerwca 2019r.

godz. 8.30

15 Geografia 1 wz  

17 czerwca 2019r.

godz.8.30

13 Historia 1ws  

17 czerwca 2019r.

godz.8.30

3 Język angielski 2 wzb  

17 czerwca 2019r.

godz.11.00

27a

Matematyka

 

2 wzb  

 

 

Odwiedziny w firmie EJOT Polska sp. z o.o. sp. k. w Ciasnej

W dniu 05 maja 2019 roku, uczniowie II i III klasy kształcący się w zawodzie technik elektryk pod opieką pani EJOTRenaty Pruskiej i pana Marka Malitowskiego - nauczyciela przedmiotów zawodowych odwiedzili firmę EJOT Polska sp. z o.o. sp. k. w Ciasnej, w ramach Dnia otwartego firmy. Firma EJOT to jeden z europejskich liderów jeśli chodzi o produkcję mocowań z tworzyw sztucznych i metalu. Jej liczne wyroby są wykorzystywane w przemyśle, branży budowlanej oraz motoryzacyjnej.  Wycieczka rozpoczęła się od spotkania na którym zapoznano uczniów z zakładem, jego historią, obecną strukturą i ofertą.

Czytaj więcej: Odwiedziny w firmie EJOT Polska sp. z o.o. sp. k. w Ciasnej

Dyplom Uznania dla Katarzyny Strzody

kk 1Kampania „Wiem …, wiec jestem bezpieczny” prowadzona przez Kuratorium Oświaty w Katowicach w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej imWładysława Stasiaka realizowana w roku szkolnym 2018/2019.

Czytaj więcej: Dyplom Uznania dla Katarzyny Strzody

PRÓBNY EGZAMIN PRAKTYCZNY – FRYZJER

f 4Dnia 5 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się próbny egzamin praktyczny dla uczennic klasy III wzf zawodu fryzjer. Zadaniem uczennic było plisowanie włosów czyli wyciskanie fal palcami i grzebieniem. Uczennice wykazały się dużym zaangażowaniem.

mgr Aleksandra Koszarek

Goście z Rheinfelden w Polsce

logo

w 7W dniach 2.06 – 7.06.2019 po raz kolejny goście z partnerskiej szkoły w Rheinfelden odwiedzili Polskę. Goście z Niemiec zostali powitani w Warszawie przez Dyrektor szkoły Jolantę Kardas. Pierwsze trzy dni pobytu uczniowie polscy i niemieccy wraz z nauczycielami zwiedzali stolicę. W programie znalazły się m.in.: spacer z przewodnikiem, Pałac w Wilanowie oraz Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”.

Czytaj więcej: Goście z Rheinfelden w Polsce

"ZAWODOWE ŁAMANIE GŁOWY 2019"

W dniach 3-7 czerwca 2019 roku odbyła się V edycję szkolnego konkursu "ZAWODOWE ŁAMANIE GŁOWY". Konkurs kierowany był nie tylko do uczniów, ale i nauczycieli i pracowników szkoły.

W tym roku uczestnicy zmagali się z 14 nietypowymi zadaniami matematycznymi jak np łamigłówkami czy zagadkami matematycznymi. Konkurs odbył się online dzięki czemu każdy mógł wziąć w nim udział.

Czytaj więcej: "ZAWODOWE ŁAMANIE GŁOWY 2019"

Brygada KszyKszy na Pikniku służb mundurowych

mc 5W Częstochowie w piątek 7 czerwca na pl. Biegańskiego odbył się II Pikniku Służb Mundurowych. Obecni byli wojskowi różnych formacji stacjonujących w województwie śląskim: komandosi, żandarmi, chemicy, spadochroniarze, „terytorialsi”. Byli również celnicy, służba więzienna, strażacy, policjanci. Prezentowali oni swój sprzęt. Mundurowi opowiadali zarówno uczniom jak i cywilom o tajnikach swej służby.

Czytaj więcej: Brygada KszyKszy na Pikniku służb mundurowych

Nabożeństwo majowe w „Klubie Seniora”.

m 1Odprawiane wieczorami w kościołach, przy grotach, kapliczkach i przydrożnych figurach, na stałe wpisujące się w krajobraz Polski, w maju, miesiącu szczególnie poświęconym Matce Bożej. Nabożeństwa majowe – w Polsce od 1838r., wprowadzone przez jezuitów w Tarnopolu, odprawiane później w Warszawie, w Kościele św. Krzyża, Krakowie, Płocku, Nowym Sączu, Lwowie i Włocławku. Dzisiaj również w Lublińcu – między innymi w „Klubie Seniora”, ze starszymi i młodzieżą.

Czytaj więcej: Nabożeństwo majowe w „Klubie Seniora”.

Erasmus + 2019

erasmusMiło nam poinformować, że projekt Erasmus + : „Dobry zawód- lepsza przyszłość „ uzyskał pozytywną opinię i został zatwierdzony do realizacji . Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 150000 euro . Projekt całkowicie finansowany jest ze środków Unii Europejskiej obejmuje m.in. trzytygodniowe zagraniczne staże zawodowe w HWK Postdam w Niemczech, Azzura Socieeta Cooperativa Sociale we Włoszech oraz Espamob w Hiszpanii. Projekt skierowany jest dla 80 uczniów kształcących się z zawodach gastronomicznych, mechanicznych, elektrycznych oraz fryzjerskich.

Zawody Strzeleckie

zs 7Na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu w dniu 03.06.2019r. odbyły się Drużynowe Zawody Strzeleckie Szkół Średnich Powiatu Lublinieckiego. Pierwszy raz w zawodach uczestniczyła Brygada KszyKszy w nowym składzie : Rafał Joszko-kapitan Brygady, Kacper Marzec, Maciej Wołowczyk, Piotr Kampczyk, Dawid Przonka, Kamil Mańka i Krystian Machoń. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce.

   Koordynator Brygady Joanna Kansy

Szkolenie militarne Brygady KszyKszy

szBrygada KszyKszy w dniach od 29-31.05.2019r. uczestniczyła w Szkoleniu Militarnym zorganizowanych przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „SZTURMAN”.

Zagadnienia programowe szkolenia obejmowały między innymi:

Czytaj więcej: Szkolenie militarne Brygady KszyKszy

LOOK & BEAUTY VISION 2019

o 2W dniach 06 – 07.04.2019r. w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Poznańskie LOOK & BEAUTY VISION 2019. W tym wielkim wydarzeniu, jak co roku, uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, uczących się w zawodzie fryzjer pod opieką nauczyciela zawodu i organizatora wycieczki mgr Aleksandry Koszarek oraz mistrza fryzjerstwa Aleksandry Libner – Grams.

Czytaj więcej: LOOK & BEAUTY VISION 2019

Przepyszne muffinki i prezentacja zawodów: piekarz, cukiernik i kucharz w przedszkolu „Wyspa szkrabów”.

e 20W piątek 24.05.2019 odwiedziliśmy grupę „Raczków” w Przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu, aby opowiedzieć im o sekretach zawodu piekarza, cukiernika i kucharza. Wojtek, Dominika i Roksana z kl. II TG przeczytali przedszkolakom bajkę w której miś i żółw piekli pyszne ciastka. Opowiedzieliśmy dzieciom o tym jak nazywają się zawody, dzięki którym możemy zjeść pyszne bułki, chleb, ciasteczka i obiad.

Czytaj więcej: Przepyszne muffinki i prezentacja zawodów: piekarz, cukiernik i kucharz w przedszkolu „Wyspa...

Biblioteka zaprasza na konkurs

b k

regulamin i karta zgłoszenia

Dzień Mamy w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Wyspa Szkrabów w Lublińcu.

d 5W dniach 22-23.05. 2019 w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Wyspa Szkrabów w Lublińcu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Przedszkolaki przygotowały dla swoich mam program artystyczny.

Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

Myśmy również tam byli.

Czytaj więcej: Dzień Mamy w Niepublicznym Przedszkolu Językowym Wyspa Szkrabów w Lublińcu.

Oddaj Książki.....

zbrodniezwrotksiazek 1

Ksiązki na wakacje

ksiazka na wakcje 1

 

Konkurs na 100-lecie PCK

konkurs PCK

ORGANIZATOR KONKURSU:
Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublińcu

TERMIN REALIZACJI:
20 maja – 10 czerwca 2019 rok

Czytaj więcej: Konkurs na 100-lecie PCK

Dzień otwarty w EJOT

ogl.ejot

Przygotowanie do Turnieju Strzeleckiego.

s 3Brygada KszyKszy po raz kolejny wzięła udział w treningu strzeleckim w dniu 27 maja 2019 r. Zajęcia odbyły się na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza. Wyłoniono

7 najlepszych zawodników którzy wezmą udział w Turnieju Strzeleckim w dniu 3 czerwca 2019r. Pamiętajmy aby trzymać kciuki za naszą Brygadę

Koordynator Brygady Joanna Kansy

ZSZ wicemistrzem rejonu w piłkę nożną

22.05.2019r., reprezentacja Zespołu Szkół Zawodowych wzięła udział w finale Mistrzostw Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach rozgrywek SZS. Jako mistrz Powiatu Lublinieckiego zmierzyliśmy się z mistrzem Tarnowskich Gór.

wm 3Mecz trwał dwa razy po 20 minut. Nasza reprezentacja prowadziła do przerwy, w drugiej połowie przeciwnicy zdołali jednak wyrównać. Rywalizacja była tak wyrównana i zacięta, że potrzeba było dogrywki na wyłonienie zwycięzców. W dogrywce jedna i druga drużyna miała wiele sytuacji na strzelenie gola. Ostatecznie jedna bramką i wynikiem 5 do 4 wygrała drużyna z Tarnowskich Gór.

Czytaj więcej: ZSZ wicemistrzem rejonu w piłkę nożną

XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

z 4Dnia 08.05.2019r., w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów odbył się konkurs piosenki „Czym dla wojska jest piosenka”. O godzinie 10.00, rozpoczęły się eliminacje festiwalowe. Zespół Szkół Zawodowych reprezentowała Natalia Ordon, uczennica Technikum nr 3, która zaśpiewała piosenkę „Jaskółka uwięziona”, którą wykonywał swojego czasu Stan Borys. W festiwalu wzięło udział 50 uczestników. Przyznane zostało Grand Prix Dowódcy Wojsk Specjalnych. Zmagania konkursowe zakończyły się koncertem laureatów. Opiekę nad uczennicą podczas konkursu pełnił Jarosław Jassak.

Czytaj więcej: XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

III Festiwal Piosenki „Ku wolności”, Instytutu Pamięci Narodowej i Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

p 3Dnia 6 kwietnia 2019 r., w Katowicach, na Scenie w Malarni w Teatrze Śląskim odbył się III Festiwal piosenki „O wolności”,zorganizowany przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Czytaj więcej: III Festiwal Piosenki „Ku wolności”, Instytutu Pamięci Narodowej i Śląskiego Centrum Wolności i...

Wyniki konkursu na pracę literacką lub graficzną

mpt. Dlaczego kręci mnie mundur? Moje plany zawodowe i osoboweprowadzonego w ramach

Kampanii pod hasłem Wiem…, więc jestem bezpieczny realizowanej w zakresie programu 

„Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka” w województwie śląskim  w roku szkolnym 2018/2019

1 miejsce -Katarzyna Strzoda Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu

Informacja

Informuje się, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu realizuje pilotażowy program ,,Aktywny samorząd” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Głównym celem programu jest zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i dostępie do edukacji.

Informacje dot. realizacji programu oraz druki wniosków dostępne są w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9, tel. (34) 3563257 oraz na stronie internetowej www.pcpr-lubliniec.pl

Trening strzelecki Brygady KszyKszy

s 1W dniu 17 maja 2019 roku Brygada KszyKszy w nowym składzie wzięła udział w pierwszym treningu strzeleckim. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora strzelania na strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Czytaj więcej: Trening strzelecki Brygady KszyKszy

ZSZ Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców

n 1W czwartek 16.05.2019r., rozegrano powiatowy turniej piłkarski szkół ponadgimnazjalnych w ramach rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego. Do rywalizacji , jak rok temu , przystąpiły reprezentacje z ZS im. Adama Mickiewicza w Lublińcu, ZSO-T w Lublińcu i ZSZ w Lublińcu. Zawody rozgrywano systemem "każdy z każdym". Jak co roku turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Czytaj więcej: ZSZ Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców

Ginące Zawody

ginace zawody 2019 pdf 1

Charytatywny Piknik Rodzinny

Scan1 1

Harmonogram próbnych egzaminów – klasy trzecie ZSZ

Termin: 20.05.2019, sala informatyczna 26

8.00-9.00 : sprzedawca, kucharz, elektryk, monter zabudowy i robót wykończeniowych

9.00 -10.00 : stolarz, cukiernik, piekarz,

12.30-13.30 – mechanik pojazdów samochodowych , operator obrabiarek skrawających

27.05.2019

8.00 – 9.00 – monter-elektronik, lakiernik, krawiec, wędliniarz, fryzjer, ślusarz

W „KLUBIE SENIORA” JAKO PRZEDSTAWICIELE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU ZE SPOTKANIEM SŁOWNO-MUZYCZNYM „WOKÓŁ MISTRZA”

ks (3)Byliśmy u Seniorów, czyli w Domu Dziennego Pobytu „Klub Seniora”. Pytanie, po co ? Aby rozważać, kim jest Mistrz? Idolem, czy Autorytetem? Kim jest mentor? Co charakteryzuje Mistrza? Jaka relacja, łączy ucznia z Mistrzem? Spotkanie rozpoczęliśmy od pieśni „Mój Mistrzu”. Drugą piosenką była „Co zrobisz, gdy zobaczysz Jezusa”. Trzecią piosenką „Dotknij Panie, moich …?

Czytaj więcej: W „KLUBIE SENIORA” JAKO PRZEDSTAWICIELE SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU ZE SPOTKANIEM...

XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

j 2W dniach 1-3.04.2019r uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Lublińcu Ewelina Jankowska i Jakub Mięsowski zostali laureatami finału XXIV edycji Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu zajmując odpowiednio4 i 6 lokatę w kraju.

Czytaj więcej: XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz

Byliśmy na premierze filmu AFTER.

W dniu 12.04.2019 biblioteka zorganizowała dla fanów cyklu „After” – powieści, która zachwyciła ponad 1,5 miliarda czytelników w ponad 40 krajach, wyjazd do Multikina w Katowicach na polską premierę ekranizacja tej bestsellerowej powieści Anny Todd okrzykniętej najnowszym fenomenem wydawniczym na miarę „SAGI ZMIERZCH”! Wszyscy, którzy byli na filmie, a nie przeczytali książki, postanowili odwiedzić w najbliższym czasie bibliotekę, aby uzupełnić swoją wiedzę o bohaterach i ich przeżyciach. Każdy wie, że żaden film nie przedstawi wszystkiego tak, jak dobrze napisana książka. Zachęcamy do przeczytania.

plakat

Podsumowanie projektu "Kultura wyznacznikiem otwartej przestrzeni - MOŻEMY WIĘCEJ”

k 2W dniu 29.03.2019 odbyło się w GALERII POD GLINIANYM ANIOŁEM mieszczącej się na terenie MDK w Lublińcu uroczyste podsumowanie projektu "Kultura wyznacznikiem otwartej przestrzeni - MOŻEMY WIĘCEJ”. Projekt miał na celu pokonywanie barier izolacyjnych poprzez twórczą aktywność w obszarze kultury. W projekcie uczestniczył Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lublińcu oraz osoby doświadczające wykluczenia społecznego, seniorzy, wychowankowie Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze nr 3 w Lublińcu oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu, gdzie w ramach projektu organizowane były warsztaty kulinarne i plastyczne.

10 Jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie - Sweettargi 2019 - Katowice, 23-25 marca 2019

625 marca tego roku, uczniowie naszej szkoły, kolejny raz uczestniczyli w Targach Cukierniczych, Piekarniczych i Lodziarskich SweetTARGi 2019 . 
      Do Katowic zjechali się specjaliści branży piekarskiej, cukierniczej oraz lodziarskiej, którzy zaprezentowali nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania wykorzystywane w produkcji wyrobów i artykułów piekarniczych, cukierniczych, lodów. Kilkuset wystawców zaprezentowało maszyny, komponenty i wyroby gotowe, prowadząc ponadto specjalistyczne szkolenia, warsztaty i pokazy innowacji z branży. 

Czytaj więcej: 10 Jubileuszowe Targi Cukiernicze, Piekarnicze i Lodziarskie - Sweettargi 2019 - Katowice, 23-25...

Zebrania z rodzicami 22.05.2019

harmonogram i przydział sal pdf logo

Konkurs #EkoSelfie rozstrzygnięty!

KotlecikMagdalena Drożdziok z klasy IV TG otrzymała wyróżnienie w konkursie #EkoSelfie w ramach projektu EkoMisja – Nie Marnuję, zorganizowany przez Federację Polskich Banków Żywności

Serdecznie gratulujemy wyróżnienia.

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

pck oW dniu 24 kwietnia 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu wzięli udział

w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Po raz pierwszy szkołę reprezentowali uczniowie klasy I TGE w składzie: Dawid Przonka, Maciej Wołowczyk, Piotr Kampczyk, Kamil Czudaj, Michał Sojka.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Droga Krzyżowa w „Klubie Seniora”.

ks 1Jak co roku, w Wielkim Poście, grupa uczniów z klas: ITG, IIITG i IWF, Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu udała się do „Klubu Seniora”, aby wspólnie z podopiecznymi ośrodka, pomodlić się podczas Drogi Krzyżowej, w której uczestniczyło 30 osób.

Czytaj więcej: Droga Krzyżowa w „Klubie Seniora”.

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu informuje, że od 29 kwietnia 2019r. zajęcia lekcyjne będą odbywały się zgodnie z planem.

Z poważaniem

Jolanta Kardas
Dyrektor
Zespołu Szkół Zawodowych
w Lublińcu

Szanowni Rodzice

Informuję, że akcja strajkowa w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu trwa nadal.

O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej szkoły i e-dziennika.

 Z poważaniem

Jolanta Kardas

Dyrektor ZSZ w Lublińcu

Wielkanocny konkurs MATEMATYCZNO-ARTYSTYCZNY rozstrzygnięty!

m aPo burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców szkolnego konkursu na matematyczną ozdobę wielkanocną.

Przyznano trzy wyróżnienia:

Dagmara Jędruś 3 wzf

Natalia Segeth 1 wf

Kamila Grobara 3 TG

GRATULUJEMY!!! I życzymy dalszych sukcesów.

Poznań Motor Show 2019…

tp 18…, czyli największe targi motoryzacyjne w Europie Środkowej, a wszystko w 15 pawilonach podzielonych na 5 salonów tematycznych.

Motoryzacja jutra… to samochody napędzane paliwami alternatywnymi jak CNG, LPG, wodór. Tym ostatnim źródłem zasilania napędzany jest jeden z premierowych modeli, czyli Hyundai Nexo.  Sporo modeli z napędem elektrycznym, ale póki, co barierą dalej jest cena, często przy podstawowych, miejskich modelach klasy średniej grubo powyżej 100 tyś. złotych. A skoro przy nowościach jesteśmy to warto zwrócić uwagę na takie marki jak Land Rover oraz Jaguar- premierowe modele w Poznaniu. Po chwilowej nieobecności powrócił Aston Martin, po raz pierwszy zaprezentował się Dodge, MCLaren oraz Alpine.

Czytaj więcej: Poznań Motor Show 2019…

Kolejny sukces Patrycji Słupczewskiej.

B (1)B (2)1 miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Zasadach BHP

„Bezpiecznie od startu”.

Ośrodek Kształcenia Zawodowego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublińcu organizuje kursy:

- obsługa kasy fiskalnej – 140 zł / 8 godzin

- Obsługa wózka widłowego – 600 zł /44 godzin ( teoria +praktyka)

Rekolekcje

W dniach 15-17 kwietnia 2019r. o godz. 10.00 w Kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Jawornicy odbędą się rekolekcje wielkopostne.

OGŁOSZENIE

W związku z planowanym podjęciem akcji protestacyjnej nauczycieli i pracowników zatrudnionych w Zespole Szkół Zawodowych w formie strajku od dnia 8 kwietnia 2019r., Dyrektor Szkoły uprzejmie informuje o możliwości wystąpienia zakłóceń  w  organizacji zajęć dydaktyczno - wychowawczych, łącznie z całkowitym ich zawieszeniem.

Uczniowie szkoły branżowej w dniach strajku odbywają zajęcia praktyczne u pracodawcy. Uczniom, którzy w dniach strajku przyjdą do szkoły zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze.

Z góry dziękuję za wyrozumiałość

Z poważaniem

Jolanta Kardas

 

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

Strajk nie stanowi przyczyny odwołania zajęć w przedszkolu i szkole oraz jej zamknięcia (3).

W sytuacji strajku w przedszkolu lub szkole, dyrektor ma obowiązek zawiadomienia o tym fakcie rodziców uczniów.

Zapewnienie opieki (4) odbywa się zgodnie z planem pracy przedszkola oraz szkoły, tj. z tygodniowym rozkładem zajęć dydaktyczno‐wychowawczych, w tym godzin pracy świetlicy, łącznie z zapewnieniem posiłku, jeżeli dziecko z niego korzysta.

Jeżeli rodzic został powiadomiony o strajku, wówczas ma prawo do informacji o sposobie zapewnienia przez szkołę lub przedszkole zajęć opiekuńczych w tym czasie.

Rodzic, jeśli nie otrzyma komunikatu od dyrektora szkoły lub przedszkola, że nauczyciele przystępują do strajku, bez obaw może przyprowadzić lub wysyłać dziecko do szkoły i nie może spotkać się z sytuacją odesłania lub nieprzyjęcia dziecka do placówki oświatowej.

Jeżeli pomimo wskazanych obowiązków dyrektora szkoły lub przedszkola, rodzic nie otrzyma wystarczającej informacji, a placówka nie zapewnia opieki dziecku na czas strajku, powinien zgłosić ten fakt do organu prowadzącego (5) oraz kuratora oświaty (6).

 1. Art. 68 ust. 1 pkt 6 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.) oraz § 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołachplacówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
 2. Art. 7 ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2018 r. poz. 967, z późn. zm.).
 3. § 18 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznychniepublicznych szkołach i placówkach (Dz. U. z 2003 r. poz. 69, z późn. zm.).
 4. Art. 44 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U.2018 r. poz. 996, z późn. zm.), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie wymagań wobec szkół i placówek (Dz.U. z 2017 r. poz. 1611), Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 marca 2017 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2017 r. poz. 703) oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz.U. z 2012 r. poz. 204).
 5. Art. 10 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).
 6. Art. 51 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2018 r. poz. 996, z późn. zm.).

,,Dzikie przejścia przez tory: śmiertelna pułapka dla ludzi”

sm 2W dniu 01.04.2019r. uczniowie kl. II mps uczestniczyli w zajęciach ,, Dzikie przejścia przez tory: śmiertelna pułapka dla ludzi” prowadzonych przez Strażników Ochrony Kolei oraz funkcjonariuszy KPP w Lublińcu.

Zajęcia miały na celu poinformowanie o zadaniach i służbie bezpieczeństwu Straży Ochrony Kolei, wyjaśnienie podstawowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa na obszarze kolejowym i w pociągu oraz omówienie jakie czyny karalne popełniane zostają na kolei.

Wielkanocne dyktando z angielskiego

dykt.ang

DZIEŃ ŚW.PATRYKA

sp 8W dniu 18 marca 2019 obchodziliśmy w Naszej Szkolejuż po raz drugi Dzień Św. Patryka – 12patrona Irlandii. To radosne święto obchodzone jest na całym świecie.W tym dniu uczniowie i pracownicy Naszej Szkoły przyszli ubrani na zielono i otrzymywali zielone koniczynki. Podczas przerw mogliśmy posłuchać muzyki irlandzkiej,skosztować pysznych ciasteczek oraz wypić sok z koniczyny ;)

Czytaj więcej: DZIEŃ ŚW.PATRYKA

Klasówka 2019

klasowka20 marca 1921r. na Górnym Śląsku odbył się plebiscyt. Aby uczcić to wydarzenie i 100 rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Klasówce Powstańczej.

   Test , z którym zmierzyli się w środę 20 marca, należał do sprawdzianów o dużym stopniu trudności. Najwięcej punktów uzyskała Sylwia Kotara, a równie dobrze spisali się: Sebastian Kuśmierz, Kacper Stadnicki, Daniel Mikulski i Mikołaj Jaskuła- jedyny przedstawiciel szkoły zawodowej.

Dziękuję za udział i gratuluję wyników

  W. Majewski

Na wystawie

wystawaW poniedziałek, 18 marca, uczniowie klasy 2 mps i 3 mps z wychowawcami obejrzeli wystawę ,,Sfrunął na Śląsk orzeł biały”. Ekspozycja przygotowana przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach składała się z 25 tablic ustawionych w jednej Sali. Setki fotografii przypominały sytuację na Górnym Śląsku po I wojnie i w trakcie 3 powstań oraz plebiscytu.

Czytaj więcej: Na wystawie

Mistrzostwa klas Trzecich w Piłkę Halową

h 4We wtorek 19 marca 2019r., rozegrano turniej klas trzecich w piłkę halową. Do turnieju przystąpiły wszystkie klasy trzecie reprezentowane przez pięcioosobowe drużyny. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Dwie najlepsze drużyny - z pierwszego i drugiego miejsca - przechodzą do finału mistrzostw szkoły.

Czytaj więcej: Mistrzostwa klas Trzecich w Piłkę Halową

Dzień Liczby PI

pi (1)W dniu 14 marca 2019 r świętowaliśmy jak co roku Światowy dzień liczby Pi.Nauczyciele matematyki podczas lekcji zapoznali uczniów z historią tej liczby oraz przeprowadzono Quiz o liczbie Pi.Uczniowie klasy 2 Technikum gastronomicznego upiekli tradycyjne już ciasteczka w kształcie liczby Pi,którymi zostali poczęstowani nauczyciele,pracownicy i uczniowie.

Dzień Matematyki 2019

DM12 marca obchodziliśmy DZIEŃ MATEMATYKI. Klasy Technikum i Branżowej Szkoły zmagały się w Turniej Matematyczny „Matematyka Dzika”, do którego zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve oraz e- Math.

Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

TURNIEJNa sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu w dniu 12.03.2019r. rozegrany został Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej. Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu reprezentowali : Szymon Piosek, Mateusz Nowiński, Mateusz Zozgórnik, Paweł Kmiecik, Maciej Wołowczyk , Piotr Kampczyk , Mateusz Blachecki , Jakub Brol , Denis Głowin Patryk Matachowski , Wojciech Michna , Adam Michalski Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

   Opiekun drużyny: Joanna Kansy

WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” W GRUPIE RACZKÓW ZAWÓD SPRZEDAWCA

s 1W dniu 1 marca 2019 grupa „Raczków” z przedszkola „Wyspa Szkrabów” w Lublińcu miała możliwość poznać zawód sprzedawca. Były to już drugie warsztaty w roku szkolnym 2018/2019 realizowane w ramach innowacji „Od Smyka do elektryka”. Zajęcia rozpoczęliśmy zabawą w „zawodowe memo” dzięki której przybliżyliśmy przedszkolakom rodzaje zawodów i związane z nimi produkty, symbole i skojarzenia. Kamila z klasy III TG oraz Angelika z klasy I wf przeczytały bajkę o Loli, która bawiła się z kolegami w sklep. Przedszkolaki opowiadały o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach związanych z robieniem zakupów w różnych sklepach.

Czytaj więcej: WARSZTATY „OD SMYKA DO ELEKTRYKA” W GRUPIE RACZKÓW ZAWÓD SPRZEDAWCA

Warsztaty baristyczne 14.03.2019

"Aromatyczne i artystyczne kawy"

Fotoram.io

UWAGA MIŁOŚNICY KSIĄŻEK I FILMÓW!

KINOBiblioteka szkolna organizuje wyjazd do Multikina w Katowicach na filmową adaptację bestsellerowej powieści Anny Todd _AFTER_

ATTENTION EVERYONE! ST. PATRICK'S DAY IS EVEN CLOSER!

patrykWho was actually St. Patrick???
Have you ever imagined visiting Ireland on 17th March?
Take a look at our language corner...

Po więcej zapraszamy do kącika językowego!

Mistrzostwa klas Drugich w Piłkę Halową

      h 1      W piątek 8 marca 2019r., rozegrano turniej klas drugich w piłkę halową. Do turnieju przystąpiły wszystkie drugie klasy reprezentowane przez pięcioosobowe drużyny. Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym". Dwie najlepsze drużyny - z pierwszego i drugiego miejsca - przechodzą do finału mistrzostw szkoły w piłkę halową gdzie spotkają sie z najlepszymi drużynami z klas pierwszych i trzecich.

Czytaj więcej: Mistrzostwa klas Drugich w Piłkę Halową

Konkurs o Irlandii

IRLANDIA

Wymiana 2019

wymiana2019

,, Gdzie Hitler i Stalin zrobili , co swoje…”

 wa 8    Opowiadać o przeszłości, by przekaz był czytelny, wierny, wiarygodny, a zarazem mógł trafić do współczesnego odbiorcy…

   Jak? Mogli się o tym przekonać uczestnicy wyjazdu do Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczniowie klasy 1 tge i 1 mps pod opieką pani Joanny Kansy oraz pani Ireny Bonk jako pierwsi rozpoczęli zwiedzanie muzeum. Pani Jadwiga Gąsior i pan Wojciech Majewski z uczniami klasy 1 wz i 1 ws złożyli hołd poległym w Parku Wolności a następnie weszli do muzeum.

Czytaj więcej: ,, Gdzie Hitler i Stalin zrobili , co swoje…”

Konkurs matematyczno artystyczny

wielkanoc2019

Powiatowy Konkursu Plastycznego "Autyzm - by wiedzieć więcej".

Regulamin dopobrania

Konkurs na kartkę wielkanocną

konkurs na kartke wielkan

szczegółowych informacji udziela pani A. Klimowicz

Konkurs plastyczny- na św. Patryka

3

XVI edycja programu - Dzień przedsiębiorczości 20 marca 2019 r.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Program skierowany jest dla uczniów kształcących się w technikum

Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

 • odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
 • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
 • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
 • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
 • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Koordynator projektu: Renata Pruska, Ewa Swarlik

Dzień św. Patryka 2019

patryk 2019

Zaproszenie na Konkur Fryzjerski

0001

regulamin           karta zgłoszenia

Zapraszamy do konkursu na

logo zawodu oraz hasło reklamowe

promujące kształcenie w tym zawodzie

Organizatorem konkursu jest Śląski Kurator Oświaty

 

(szczegóły u wychowawcy i nauczycieli informatyki)

regulamin do pobrania

Sukces uczniów kształcących się w zawodzie piekarz

Decyzją komitetu Głównego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz do etapu ogólnopolskiego zostali zakwalifikowani uczniowie : Ewelina Jankowska z klasy 3 wza oraz Jakub Mięsowski z klasy 3 wzs .

Temat przewodni tegorocznej edycji turnieju : Rzemiosło – nasza przyszłość

Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Nożną Halową

h 4W piątek 8 lutego 2019 r., odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Halową. Do rywalizacji przystąpiły klasy: 1 WS, 1 WZ, 1 WF, 1 TE.

Drużyny grały systemem "każdy z każdym". Po zaciętej i wyrównanej walce pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z klasy 1 WS.

Czytaj więcej: Mistrzostwa Klas Pierwszych w Piłkę Nożną Halową

Zmiana terminów kursów zawodowych 2019

Zawód cukiernik st II  - 04.03 - 29.03.2019
Zawód cukiernik st I  -  13.05 - 7.06.2019 ( ODZ Gliwice )

Spektakl "Peter Black" w 100% po angielsku

4 marca 2019r. w MDK w Lublińcu odbędzie się spektakl w j. angielskim pt.
"Czarny Piotruś". Jest to historia człowieka, który w 1 dzień straci wszystko...
Jeżeli jesteście ciekawi co się wydarzy oraz chcecie polepszyć swoją znajomość języka,
zapraszamy do zgłoszeń.
Zapisy przyjmują nauczyciele języka angielskiego.

Więcej informacji i trailer pod tym linkiem:
https://www.centrumteatralne.pl/repertuar/peter-black

Zaproszenie an SWEETTARGI 2019

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu do wyjazdu na 10 Targi Cukiernicze, Piekarskie i Lodziarskie SweetTARGI w Katowicach

Wyjazd odbędzie się 25 marca 2019r roku

Chętnych do udziału w największym wydarzeniu branżowym cukierniczym, piekarski i lodziarskim na południu Polski zapraszamy do zapisów u Pani mgr Jadwigi Gąsior

Dzień Pizzy

2W ramach Międzynarodowego dnia Pizzy uczniowie klasy I Technikum Gastronomicznego w ramach zajęć pracownia gastronomiczna sporządzili chyba najpopularniejszą na świecie potrawę PIZZĘ idealna na spotkania w gronie rodzinnym oraz przyjaciół.

Nie ma chyba osoby, która nie smakowała pizzy, wszak to jedno z najpopularniejszych dań na całym świecie, znak rozpoznawczy włoskiej kuchni.

Czytaj więcej: Dzień Pizzy

Poloneza czas zacząć...

p 11 lutego 2019, na rynku lublinieckim, licznie zgromadzona młodzież już po raz ósmy odtańczyła poloneza. Jak wiemy, każdy bal maturalny rozpoczynany jest tym pięknym narodowym tańcem, dlatego nie mogło zabraknąć, podczas VIII Kazikowego Flashmob, tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych.

Przed uczniami z klasy IV technikum jeszcze chwila oddechu i studniówkowe szaleństwo, a potem okres intensywnej pracy.

Czytaj więcej: Poloneza czas zacząć...

„Dzień Rogalika” w przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu.

dr 130 stycznia 2019 razem z dziećmi z przedszkola Wyspa Szkrabów obchodziliśmy nietypowe święto cukierników - „Dzień Rogalika”. Święto „księżycowych bułeczek” stało się również pretekstem do wysłuchania tekstu bajki Wandy Chotomskiej „O rogaliku, który chciał zostać księżycem”.


Uczennice klasy III Tg oraz ich koleżanka z klasy I wf przeczytały mądrą opowieść
o marzeniach uczącą, że nawet te z pozoru nierealne, jeśli bardzo ich pragniemy potrafią się spełnić.

Czytaj więcej: „Dzień Rogalika” w przedszkolu Wyspa Szkrabów w Lublińcu.

Walentynki 2019

walentynki 1

5 lutego 2019 Dzień bezpiecznego Internetu w ZSZ

DBI 1

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI)

Czytaj więcej: 5 lutego 2019 Dzień bezpiecznego Internetu w ZSZ

Adrian Michalski w finale XXI Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

AdrianUczeń klasy II Tg, Adrian Michalski, zajął trzecie miejsce w eliminacjach lokalnych XXI Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego i awansował do finału, który odbędzie się 5 marca w Częstochowie.

„Dobroc bez odwagi jest niewiele warta” - taki był temat krótkiej mowy, którą Adrian wyglosił podczas konkursu. Przedstawił on w niej losy Pana Stefana, którego spotkał dzięki rodzinie w miejscowości, której mieszka,

Czytaj więcej: Adrian Michalski w finale XXI Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2018

j 121 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie podczas Jasełek mogli zobaczyć fragmenty filmu pt. „Narodzenie”, w reżyserii Catherine Hardwicke. Fragmenty filmu przeplatane były montażem słowno – muzycznym.

Czytaj więcej: JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2018

Uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

sk s„Młodość to czas rozpoznawania talentów” takimi słowami Jana Pawła II przywitał nas Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie – tegoroczny Gospodarz uroczystości rozdania dyplomów potwierdzających przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W dniu 11.12.2018 wręczono 55 dyplomów niezwykle uzdolnionym uczniom z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie.

Czytaj więcej: Uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów

SZKOLNY ŚWIĄTECZNY KONKURS RECYTATORSKI

 s 1    Dnia 12.grudnia 2018r.odbył się w naszej szkole świąteczny konkurs recytatorski, podczas którego uczennice wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Konkurs zorganizowany był przez Panią Aleksandrę Liberka-Brzezina -nauczycielkę języka polskiego. W jury oprócz Pani A. Liberka-Brzezina zasiadła Pani Katarzyna Stemarowicz. Jury nagrodziło następujące uczennice: pierwsze miejsce zajęła Sylwia Smol , drugie Kamila Grobara, trzecie Paulina Drapacz, a wyróżnienie wywalczyła Wiktoria Golba. Złożyło się tak, że wszystkie miejsca przypadły uczennicom klasy III Tge.

KONKURSY TEMATYCZNIE ZWIĄZANE ZE 100- LECIEM ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOCI PRZEZ POLSKĘ ROZSTRZYGNIĘTE

        kp 2   Listopad był miesiącem , w którym odbyły się w naszej szkole konkursy dotyczące tematyki 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Konkurs literacko-plastyczny ,,O Ojczyźnie " zgromadził wielu chętnych, pojawiło się wiele prac plastycznych wśród, których zostały wyłonione prace uczennic klasy I Tg oraz uczennicy III Tge. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Orłowska z klasy III Tge , a drugie i trzecie zajęły uczennice klasy I Tg Monika Lempa i Weronika Jainta.

Czytaj więcej: KONKURSY TEMATYCZNIE ZWIĄZANE ZE 100- LECIEM ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOCI PRZEZ POLSKĘ...

Prawda i Kłanstwo o Katyniu

X PK JW  internet

regulamin

Żołnierze Wyklęci

6 Plakat JWW internet

Regulamin

 

Kolejne sukcesy

p 3Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 3 wzs Jakub Mięsowski zajął 2 miejsce w p 2tegorocznym XXIV Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. W tym roku uczestnicy  zmierzyli się z tematem  „Rzemiosło - Nasza Przyszłość”.

Czytaj więcej: Kolejne sukcesy

Przekazaliśmy ubrania dla najuboższych Pomoc mile widziana!!!!!!!!!!!!!!

m (1) m (2)Zima w pełni, temperatura spada coraz niżej, jej skutki najbardziej odczuwają samotni, starsi, bezdomni. Dlatego Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę odzieży. Kolejny raz przekazaliśmy ubrania i obuwie dla mieszkańców Domu dla Najuboższych „Markot” z Kokotka. Obecnie w budynku, który pełni funkcję lublinieckiej noclegowni, przebywa około 40 bezdomnych, samotnych, będących w trudnej sytuacji materialnej. Ludziom tym, w miarę naszych możliwości, udzielamy wsparcia.

Czytaj więcej: Przekazaliśmy ubrania dla najuboższych Pomoc mile widziana!!!!!!!!!!!!!!

Pomaganie jest piękne, bo proste rzeczy nadają sens, czyli… Szlachetna Paczka

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych - Patrycja i Nikola Słupczewskie, ze Szkolnego Koła Wolontariatu, razem z rodzicami i znajomymi, wzięły udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oto, co powiedziały o swojej pracy:

Czytaj więcej: Pomaganie jest piękne, bo proste rzeczy nadają sens, czyli… Szlachetna Paczka

„Kultura wyznacznikiem otwartej przestrzeni – możemy więcej”.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych uczestnikami projektu społecznego

Dnia 13 grudnia, kilkanaście dni przed Świętami Bożego Narodzenia, młodzież Zespołu Szkół Zawodowych, uczestniczyła w przedświątecznym spotkaniu, które zorganizowało Stowarzyszenie - Towarzystwo Pomocy Postpenitencjarnej „Druga Szansa”.

W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dzieci i młodzież z Centrum Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, grupa kobiet z Zakładu Karnego w Lublińcu oraz gospodarz tego szczególnego wydarzenia – Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych.

Czytaj więcej: „Kultura wyznacznikiem otwartej przestrzeni – możemy więcej”.

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1835059
Wednesday the 3rd. Custom text here