Europa Kształci Zawodowo

Drukuj

erazmusProgram Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. Unia Europejska zaplnanowała realizację programu na siedem lat, czyli do roku 2020. Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Program ma się przyczyniać do rozwijania umiejętności jego uczestników oraz zwiększania ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży. Odpowiadając na założenia programu Renata Pruska, kierownik szkolenia praktycznego w ZSZ w Lublińcu wraz z Martą Opalską nauczycielką języka niemieckiego złożyły wniosek o przyznanie środków finansowych dla uczniów.

Dzięki temu w kolejnych dwóch latacht tj. 1 czerwca 2015 do 31 maja 2017 Zespół Szkół Zawodowych będzie realizować projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWOfinansowany w całości ze środków Unii Europejskiej. Projekt EUROPA KSZTAŁCI ZAWODOWO ma na celu przygotowanie i odbycie stażu zawodowego w jednostkach szkoleniowych poza granicami kraju: w Anglii i w Niemczech. Uczestniczyć w nim będzie 46 uczniów i 4 nauczycieli. Program skierowany jest dla uczniów kształcących się w branży mechanicznej, fryzjerskiej oraz gastronomicznej i będzie odbywał się w trzech etapach:

- przygotowanie do wyjazdu zagranicznego

- staż zagraniczny

- ewaluacja

W ramach przygotowania do wyjazdu odbędą się zajęcia z pedagogiem dotyczące walki ze stresem, umiejętnością radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, wielokulturowość oraz zajęcia z przygotowania językowego. Zagraniczny staż będzie trwać trzy tygodnie. Partnerami projektu są: HWK Postadam w Niemczech oraz ADC College w Londynie – Wielka Brytania.  

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1935265
Friday the 14th. Custom text here