Zajęcia Profilaktyczne z przedstawicielkami lublinieckiego Klubu Amazonek

Drukuj

W dniu 11.06.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie z zakresu profilaktyki wczesnego wykrywania raka piersi,w którym  udział brały uczennice klasy I Tg/e, III Tg/e, I ws oraz III wza. Zajęcia przeprowadziły  przedstawicielki Lublinieckiego KLUBU AMAZONKI.
Lublinieckie Amazonki podczas prelekcji zwracały uwagę na  umiejętność samooceny swojego zdrowia.

Podkreślały , iż obserwacja własnego organizmu  i znajomość podstawowych zmian zachodzących w nim w poszczególnych okresach życia, pozwala na szybkie wykrycie wszelkich nieprawidłowości i chorób, które skłonią do odpowiednio wczesnego zgłoszenia się do lekarza i podjęcia ewentualnego leczenia.Takie postępowanie może niejednokrotnie zapobiec wielu groźnym chorobom,a czasami nawet ratować życie.

Prowadzące zwróciły się z apelem do uczennic, by pozbyły  się wszelkich uprzedzeń związanych z dotykaniem własnego ciała,gdyż jest to jedna z najprostszych metod badania, która w przypadku wykrycia nieprawidłowości ,powinna być potwierdzona badaniem lekarskim oraz dodatkowymi badaniami jak np. mammografia.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1373164
Sunday the 15th. Custom text here