Bohater Katechezy Diecezji Gliwickiej 2019 – III Edycja Plebiscytu

Drukuj

bohater katechezy Gliwice s1.2019 2019W tym roku zakończyła się kolejna, bo już III edycja plebiscytu BOHATER KATECHEZY DIECEZJI GLIWICKIEJ, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Celem tego wydarzenia jest docenienie katechetów świeckich i zakonnych, pracujących w przedszkolach, szkołach, ośrodkach szkolno - wychowawczych i placówkach edukacyjnych na terenie diecezji gliwickiej, odkrywanie autorytetów oraz promocja szkoły z ukazaniem jej wkładu w edukację i wychowanie młodzieży. I etap polegał na zgłoszeniu katechetów do głosowania i dokonaniu oceny kandydatur. Do II etapu plebiscytu zakwalifikowało się 8 katechetów, a wśród nich również NASZ katecheta Pan mgr Adam Pietryga.

Od dnia 1 kwietnia do 31 maja 2019r. trwało na Facebooku głosowanie na Bohatera Katechezy Diecezji Gliwickiej. Nasz katecheta otrzymał ponad 1600 głosów, zajmując II miejsce w całej diecezji gliwickiej. Jego wyniki były niesamowite, zwłaszcza jeśli chodzi o powiat lubliniecki. Pan Adam Pietryga prześcigał innych katechetów z różnicą ponad 1tys. głosów, co jest godne najwyższego uznania, a pod zdjęciem naszego katechety widniało mnóstwo gratulacji oraz bardzo ciepłych i życzliwych komentarzy, a oto kilka z nich:

 • Dusza człowiek.
 • Prawdziwy pasjonata życia, społecznik i wolontariusz.
 • Wyrozumiały, zawsze można z nim porozmawiać i zawsze chętnie niesie pomoc
 • W tym trudnym momencie Kościół potrzebuje właśnie takich ludzi, ludzi, którzy są w stanie dać autentyczne świadectwo wiary.
 • Aby więcej takich osób potrafiło nieść radość i wiarę w drugiego człowieka.
 • Najlepszy nauczyciel na świecie, człowiek orkiestra, zawsze jest tam, gdzie potrzebna jest pomoc.
 • Angażuje się w swoją pracę z pasją w 100 %,
 • Niesie z uczniami wiarę i nadzieje, dla tych którzy tego potrzebują, a przede wszystkim pomaga w zrozumieniu wartości życia. Uczy co powinno być najważniejsze dla człowieka :)
 • Pan Adam Pietryga w każde swoje dzieło wkłada ogrom miłości
 • Sam pracując z młodzieżą, angażuje ją, przygotowując ciekawe projekty, które niosą przesłania miłości i miłosierdzia, tak potrzebne ludziom" za kratami", którzy zatracili się w swoim życiu.
 • a jego przeróżne akcje zbliżają do Boga, uczą właściwego postępowania, niosą pocieszenie, odpędzają poczucie samotności, budują silne więzi międzyludzkie, poczucie własnej wartości i wiarę w własne możliwości w podopiecznych Domów Pomocy oraz osadzonych w zakładzie karnym. Nikogo nigdy nie zostawia bez pomocy. Katecheta na medal

Panie Adamie, mam nadzieję, że Pan wie, jak bardzo jest Pan nam potrzebny i że doceniamy Pana za uśmiech na co dzień, życzliwość, wyrozumiałość i pomoc oraz za wszystkie rzeczy, jakie Pan robi dla szkoły i dla uczniów, dla wszystkich ludzi. Jest Pan Wielkim Człowiekiem, zawsze myśli Pan o innych, jesteśmy Panu bardzo wdzięczni za całą pomoc i wsparcie nam okazane, za wszystkie Pana akcje, za wszystko co Pan robi dla innych. W imieniu uczniów dziękuję i gratuluję Panu!

Uczniowie ZSZ

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1378756
Friday the 20th. Custom text here