Brygada KszyKszy na Pikniku służb mundurowych

Drukuj

mc 5W Częstochowie w piątek 7 czerwca na pl. Biegańskiego odbył się II Pikniku Służb Mundurowych. Obecni byli wojskowi różnych formacji stacjonujących w województwie śląskim: komandosi, żandarmi, chemicy, spadochroniarze, „terytorialsi”. Byli również celnicy, służba więzienna, strażacy, policjanci. Prezentowali oni swój sprzęt. Mundurowi opowiadali zarówno uczniom jak i cywilom o tajnikach swej służby.

Były też lekcje udzielania pierwszej pomocy przez ratowników z częstochowskiego pogotowia, a pies Prima ze straży miejskiej dał popis tresury i posłuszeństwa. Na chętnych czekała wojskowa grochówka. W pikniku udział wzięła nasza szkolna Brygada KszyKszy.

Koordynator Brygady Joanna Kansy

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1373963
Monday the 16th. Custom text here