XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Drukuj

z 4Dnia 08.05.2019r., w Klubie Jednostki Wojskowej Komandosów odbył się konkurs piosenki „Czym dla wojska jest piosenka”. O godzinie 10.00, rozpoczęły się eliminacje festiwalowe. Zespół Szkół Zawodowych reprezentowała Natalia Ordon, uczennica Technikum nr 3, która zaśpiewała piosenkę „Jaskółka uwięziona”, którą wykonywał swojego czasu Stan Borys. W festiwalu wzięło udział 50 uczestników. Przyznane zostało Grand Prix Dowódcy Wojsk Specjalnych. Zmagania konkursowe zakończyły się koncertem laureatów. Opiekę nad uczennicą podczas konkursu pełnił Jarosław Jassak.

Organizatorzy festiwalu – Klub Jednostki Wojskowej Komandosów oraz Fundacja „Tutaj Przyszłość”, postawili sobie cel:krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie warsztatu twórców i wykonawców, promowanie treści patriotycznych i orężnych Wojska Polskiego, Jednostki Wojskowej Komandosów, integracja środowiska wojskowego z cywilnym, zostały w pełni osiągnięte.

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1373970
Monday the 16th. Custom text here