Pomaganie jest piękne, bo proste rzeczy nadają sens, czyli… Szlachetna Paczka

Drukuj

Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych - Patrycja i Nikola Słupczewskie, ze Szkolnego Koła Wolontariatu, razem z rodzicami i znajomymi, wzięły udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Jest to ogólnopolski projekt społeczny, organizowany przez Stowarzyszenie Wiosna. Jego celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Oto, co powiedziały o swojej pracy:

„Każdy może pomagać, dlatego ja i moja siostra Nikola z rodzicami zostaliśmy darczyńcami. Wybraliśmy rodzinę z powiatu lublinieckiego o zawiłej historii swego życia. Zebraliśmy wiele rzeczy. W akcję włączyły się też osoby z pracy mamy oraz nasi sąsiedzi. Ze swojej strony przekazaliśmy: produkty chemiczne, spożywcze, kupiliśmy zadbaną używaną pralkę, nowe kołdry i poduszki”. (Patrycja)

„Obcy ludzie chcieli pomóc, przekazując: gazówkę z piecem, biurko, ciuchy, zabawki. Łącznie wyszło 28 paczek. Zapakowaliśmy rzeczy w kartony i zawieźliśmy paczkę z wolontariuszem do rodziny.

Reakcja była zadowalająca. Rodzinie wszystko się podobało. Były podziękowania, wzruszenia i łzy. Dla takich chwil warto pomagać”. (Nikola)

Adam Pietryga

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1373951
Monday the 16th. Custom text here