Tydzień kreatywność i preorientacji zawodowej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Koszęcinie

Drukuj

wk 84W dniu 27.11.2018 zostaliśmy zaproszeni przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II Koszęcinie do udziału w Tygodniu kreatywność i preorientacji zawodowej. Koniec listopada w tej szkole upłynął pod hasłem kreatywność i świadomość własnych predyspozycji, w tym zawodowych. Uczniowie w ciągu paru dni uczestniczyli w licznych warsztatach, które miały na celu pokazanie im jak największego wachlarza zawodów i możliwości realizacji siebie.

Przeprowadziliśmy fryzjerskie i gastronomiczne warsztaty zawodowe w klasach III szkoły podstawowej. Warsztaty zostały połączone z promocją czytelnictwa ponieważ dzieci zostały wprowadzone w prezentowany zawód dzięki uczennicom klasy III TG i III wzf, które przeczytały bajki związane z konkretnym zawodem, a następnie zajęcia były prowadzone w oparciu o zaprezentowaną bajkę. Zajęcia fryzjerskie były prowadzone przez Panią Aleksandrę Koszarek nauczyciela przedmiotów fryzjerskich, pomagały jej uczennice z kl. III wzf uczące się w tym zawodzie. Duże zainteresowanie wzbudziły narzędzia i kosmetyki fryzjerskie, uczniowie mieli mnóstwo pytań związanych z zawodem fryzjera oraz życzeń co do czesanych fryzur np. „ proszę uczesać mnie na Lewandowskiego…” lub „chciałbym mieć włosy uczesane do góry do tyłu”. Na zakończenie zajęć wszyscy byli pięknie uczesani, radość dzieci była tym większa, że po południu czekała ich w szkole zabawa andrzejkowa, a super fryzura w takiej sytuacji jest najważniejsza J. Zajęcia gastronomiczne prowadzone były przez Panią Jadwigę Gąsior nauczyciela przedmiotów gastronomicznych, a pomagały jej uczennice i uczniowie z klasy II TG i III TG. Przedstawione zostały zawody: kucharz, piekarz i cukiernik. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przybory kuchenne oraz wąchali, dotykali i próbowali różne produkty potrzebne do przygotowania posiłku. Duże zainteresowanie wzbudził strój kucharza, a w szczególności biała wysoka czapka. Uczniowie wraz ze swoimi starszymi kolegami przygotowywali sałatkę owocową
z ulubionych owoców.

Organizację działań i promocję czytelnictwa przygotowała Pani Katarzyna Stemarowicz zapewniając odpowiednio dobrane bajki i materiały do zajęć plastycznych.

Na zakończenie zajęć każdy z uczestników otrzymał okolicznościową zakładkę do książki przygotowaną przez bibliotekę ZSZ w Lublińcu.

Uczniowie byli zachwyceni zajęciami jakie dla nich przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że to działanie pomoże im w przyszłości podejmować trafne wybory zawodowe.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1378745
Friday the 20th. Custom text here