BIEG STULECIA OD BAŁTYKU DO TATR

Drukuj

bn 111 Listopada 2018 r. obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież bn 6naszej szkoły wspólnie z nauczycielami włączyła się w ogólnopolskie świętowanie i uczciła to wielkie święto uczestnicząc w Biegu Stulecia od Bałtyku do Tatr. Przed startem ok. 1,5 tys. uczestników Biegu ubranych w białe i czerwone koszulki utworzyło na murawie stadionu wielkich rozmiarów napis "1918 - 2018" dla upamiętnienia 100 lat wolności. Po czym wszyscy odśpiewali Hymn Polski.

Imprezy biegowe przeważnie kojarzą się z rywalizacją, ale tym razem zeszła ona na drugi plan, chodziło głównie o zjednoczenie, solidarność i pamięć. Wszyscy wspólnie pokonywali trasę aby uczcić w ten sposób Dzień Niepodległości. Na mecie czekały medale i słynne „Krówki Komandosów”. Jako że czas oficjalnie nie był mierzony, organizatorzy przewidzieli nagrody specjalne dla pięciu pierwszych zwycięzców kategorii kobiet i kategorii mężczyzn, którzy przekroczą linię mety. Mimo że impreza miała być symbolicznym biegiem, każdy dawał z siebie wszystko, aby pobiec jak najlepiej. A jak wiadomo, krótkie dystanse są bardziej wymagające, stąd bieg był krótki, intensywny ale w bardzo przyjaznej atmosferze.

Po wszystkim można było wracać do domu. Z uśmiechem na twarzy i poczuciem, że zrobiło się coś naprawdę fajnego

Naszą szkołę w Biegu reprezentowali uczniowie: Patrycja Cieniawska, Wiktoria Golba, Joanna Tudzio, Artur Parkitny, Wojciech Trzop, Daniel Rokosa (12 na mecie), Angelika Halama, Krystian Machoń, Paweł Płonka (10 na mecie), Daniel Kasek oraz nauczyciele Anna Kołodziej - Plewka i  Wojciech Majewski.

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1374020
Monday the 16th. Custom text here