,,Jaki znak twój? Orzeł biały”…czyli o symbolach narodowych w przedszkolu.

Drukuj

sW piątek 09 listopada Patrycja Cieniawska, Monika Seget, Ola Mocny, Monika Morawiec i Dżesika Kempa, uczennice kl.IV TG przeprowadziły zajęcia dydaktyczno-wychowawcze dla dzieci z 3 grup wiekowych w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Lublińcu. Temat zajęć,, Symbole narodowe -flaga” udało się powiązać z hymnem, który odśpiewaliśmy wspólnie o godzinie 11.11. Brawo przedszkolaki za znajomość czterech zwrotek!

   Sala w której odbyły się zajęcia miała uroczysty wystrój a pozostałe swoimi dekoracjami również przypominały o zbliżającym się narodowym święcie. Dzieci przywitały nas bardzo serdecznie ale dopiero , kiedy dziewczyny przedstawiły się nabrały do nas większego zaufania.

   Potrafiły ułożyć z rozsypanki wyrazy: POLSKA , HYMN, FLAGA.

   Z dużym zainteresowaniem wysłuchały wiersza ,, Barwy biało-czerwone” a następnie chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

   Jednak największą frajdę sprawiło wykonanie chorągiewki. Poszło sprawnie i dokładnie a radość z machania własną chorągiewką była ogromna … miło było patrzeć i bawić się razem z dziećmi. Obiecały nam wtedy, że w niedzielę wybiorą się z rodzicami na spacer i zabiorą swoje chorągiewki.

   Jeszcze przed przerwą obiadową zaprosiliśmy dwie grupy do wspólnego zdjęcia . Kiedy okazało się, że wszystkie maluszki razem z rodzicami uwielbiają czytać książki, rozdaliśmy pamiątkowe zakładki wykonane w naszej bibliotece .

   Zajęcia wpisane zostały w obchody 100-lecia NIEPODLEGŁEJ organizowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

                                                                                               Opiekun

                                                                                           W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1379001
Friday the 20th. Custom text here