Sylwia i Natalia najlepsze.

Drukuj

km 6   W dwóch konkursach rozegranych 6 listopada dziewczyny lepsze od chłopaków!

O godzinie 11.45 do finału konkursu ,,Niepodległa 1918” zasiadło 5 uczniów ( dwoje wykluczyła choroba ). Test składał się z 14 pytań i 30 minut to był wystarczający czas , aby najwięcej poprawnych odpowiedzi wpisała Sylwia Kotara , uczennica klasy IV TG.

Kolejne miejsca zajęli:

2. Filip Hońca

3. Sebastian Kuśmierz

4. Mikołaj Jaskuła

5. Kacper Stadnicki

   Nagrody książkowe i dyplomy zostały wręczone podczas uroczystej akademii z okazji święta 11 listopada.

   O godzinie 13.00 w całej Polsce pisano I etap konkursu ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego . W walce o wolną Polskę 1939-1948”. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Ewangelista z klasy 2 fs. Test składał się z 20 pytań obejmujących zagadnienia genezy II wojny oraz września 1939r.

   Natalia uzyskała wystarczającą ilość punktów aby zakwalifikować się do etapu rejonowego, który odbędzie się w Katowicach 13 grudnia 2018r. Tematyka II etapu zostaje poszerzona o udział Polaków w walkach na frontach II wojny, działalność państwa podziemnego, holokaust, powstanie warszawskie oraz politykę aliantów wobec sprawy polskiej.

   Gratulacje dla wszystkich uczestników i podziękowania za udział oraz czas poświęcony na przygotowanie się do konkursów.                                                                                            

Uczniowie swoją postawą uczcili 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

                                   W. Majewski

FreshJoomlaTemplates.com

Statystyka strony

Odsłon artykułów:
1378740
Friday the 20th. Custom text here